Drugim riječima, predviđa se oko 3.850 povezanih uređaja u svakoj pametnoj bolnici.
To će biti rast povezanih medicinskih uređaja od 231 posto u odnosu na postojeće stanje jer je sada poezano 3,2 milijuna medicinskih uređaja. Koncept IoMT-a uključuje pružatelje zdravstvenih usluga koji koriste povezane uređaje kao što su senzori za daljinsko praćenje i kirurška robotika kako bi poboljšali njegu pacijenata, produktivnost medicinskog osoblja i operativnu učinkovitost bolničkih timova. Istraživanje procjenjuje kako će pametne bolnice u SAD-u i Kini biti globalni predvodnici usvajanje IoMT uređaja te da će u Kini čak 41 posto svih povezanih uređaja u svijetu. Kina i SAD su već sada predvodnice digitalizacije u medicini, a tijekom pandemije učinjeni su veliki iskoraci prema modernizaciji zdravstva.
Iako jesu predvodnici, Zapadna Europa i dalje je lider kada se govori o udjelu osoba s elektroničkim zdravstvenim podacima pa tako više od 80 posto građana na tom području pripada u tu skupinu, dok Istočna i središnja Europa te Azija imaju 40 posto do 60 posto osoba s elektroničkim zdravstvenim podacima. SAD se kreće na razini od 60 do 80 posto dok su očekivano najgori podaci u Africi, a iznenađuje nizak postotak udjela građana s elektroničkim zdravstvenim podacima u Južnoj Americi.
Pred medicinom u idućih pet godina je izazov provođenja daljinskog praćenja pacijenata, a za nju je nužna 5G mreža jer zahtijeva niske latencije i velike propusne veze kako bi se osiguralo da prijenos zdravstvenih podataka pacijenata nije prekinut ili izobličen.