Da bi se baterija napunila do pola potrebe su samo tri minute.
Kineski proizvođač koji je zasjeo na tron najprodavanijih mobitela u Hrvatskoj u prva tri mjeseca ove godine nije precizirao kada će novu tehnologiju implementirati u svoje mobilne aparate.
Iako najavljuju revolucionarno brzo punjenje Kinezi u ovom trenutku nisu na prvom mjestu u segmentu najbržeg punjenja, ali su njihovi modeli svakako među mobitelima za čije punjenje treba jako malo vremena.
Za sad se najbrže puni baterija telefona Vivo iQOO 7 koji se napuni za 18 minuta, dok je Xiaomi Mi 10 Ultra odmah na drugom mjestu i napuni se za 22 minute. Za usporedbu Samsungov Galaxy S21 Ultra puni se za jedan sat i pet minuta, a daleko iza je Apple s IPhone 12 Pro Max kojem je potrebno najmanje jedan sat i 40 minuta za punjenje.
No vratimo se na Xiaomi koji je uz tehnologiju brzog punjenja putem kabela demonstrirao i HyperCharge tehnologiju bežičnog punjenja s kojom se mobitel napuni za 15 minuta. Za kapacitet od 10 posto napunjenosti dovoljno je telefon držati na podlozi za punjenje samo jednu minutu, dok 50-postotnu napunjenost baterija dosegne za sedam minuta.
Brzo punjenje međutim utječe na trajnost baterije pa na stranici Android Authority upozoravaju kako bi, barem u teoriji, takva tehnologija brzog punjenja mogla utjecati na povećano zagrijavanje baterije, što bi moglo utjecati i na njeno trajanje.